Веновин A2 комплет

10,800 МКД

ВЕНОВИН А2 комплетот содржи две пакувања по 8 шишиња и најчесто е доволен за 60 денови користење или за 90-120 денови кај превентивна употреба.

ВЕНОВИН® е природен препарат кој помага на болести предизвикани од лоша циркулација и компликациите кои произлегуваат од неа. НЕМА АЛКОХОЛ ВО ВЕНОВИН! (Alcohol free). Наменет е за поддршка на крвниот систем и циркулација.

Веновин превентивно се препорачува на сите лица,а особено на лица со:

сериозни нарушувања на периферна циркулација (ладни раце и нозе)
запушени крвни садови (атеросклероза)
длабока венска тромбоза
висок крвен притисок
дијабетес
гангрена
отворени рани (ulcus cruris)

100% Сигурно купување ! Online трговијата повеќе не е во иднината, туку таа стана наше секојдневние.

Испорака од денес за утре !

БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ДО ВАШАТА АДРЕСА

Продажба и поддршка: Call centar 077/433-660.077/433-666 – од петок до сабота, од 08-20 часот

Категорија:
 

Опис

Веновин содржи мешавина од лековити билки со црвено вино (0% алкохол). Само црвеното вино има повеќе од 600 состојки кои екстрахирани со лековитите билки ја зголемуваат еластичноста на крвните садови, имаат антитромбогено и антиинфламаторно дејство (спречуваат формирање на тромб и воспаление).

Веновин е богат со полифенолни состојки кои делуваат:

вазопротективно (ја намалуваат пермеабилноста и ја зголемуваат еластичноста на sидовите на крвните садови),

антиоксидативно,

aнтиинфламаторнo,

антитромбогено,

потенцијално антиканцерогенo.


Состав на препаратот Веновин

Покрај црвеното вино, во производството на Веновин се користени следниве билни суровини: сув лист и корен од коприва, сув цвет од невен , сув лист од маточина , сув Петровац, сушена мајчина душица и сува медуника.


Употреба на препаратот Веновин

Се препорачува да се консумираат 150 мл поделени во две дози, кои се земаат наутро и навечер, еден час пред јадење. Дозите може да се зголемат на 300 ml дневно за потешки форми на запушување на крвните садови (отворени рани, гангрена). За најдобри резултати треба да се користи подолго од два месеци. За превентивна употреба, се препорачува да се користи 100 ml на ден поделено во две дози, наутро и навечер (по 50 ml ). Не се препорачува на лица чувствителни на која било од состојките, на трудници , доилки и деца под 18 години.

Несакани ефекти може да се појават кај чувствителни луѓе во форма на гастроинтестинални проблеми или алергиски реакции.
Ако се појави некој од несаканите ефекти, консултирајте се со доктор. Употребата на препаратот треба да се избегнува со седативи, освен ако тоа не го советувал доктор .


ПРОЧИТАЈТЕ ИСКУСТВА ОД КОРИСНИЦИ


Рецензије

Још нема коментара.

Будите први који ће написати рецензију за „Веновин A2 комплет“

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.